Berfin Bitirim-Muhabir

Dün sabah saatlerinde Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi'nde bulunan bir restoranda yaşanan korkunç olayda, 36 yaşındaki Umut Emre Aytekin, kahve içmek için nişanlısı Maria Zeppin ile birlikte Güngören'de bulunan bir fast food zincirinin şubesine gitti.

Aytekin ve nişanlısının yan masalarında oturan 22 yaşındaki Ceyhun T. ve 23 yaşındaki Hayrettin Ö. arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Aytekin, kahve almak için kasaya doğru yöneldiği sırada iki kişinin arkasından saldırması ile ne olduğunu şaşırdı.

NİŞANLISI ARAYA GİRDİ

 Ceyhun T. ve Hayrettin Ö.'nün tekme ve yumruklu saldırısıyla yere düşen Aytekin'i kurtarmak için nişanlısı Zeppin olaya müdahale etti. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri intikal etti. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Aytekin, ambulansla Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Aytekin, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.. Adli Tıp Kurumu önünde Aytekin'in cenazesini bekleyen annesi göz yaşlarını tutamadı. 

Saldırgan Ceyhun T. ve Hayrettin Ö., Aytekin'in yere düşmesinin ardından panikle kaçtığı ifade edilirken, bir süre sonra tekrar olay yerine yeniden geldiler ve Aytekin'in başında beklemeye başladı.

KAMERALARA YANSIDI

Aytekin'in hayatını kaybettiği olay anları, iş yerinin güvenlik kamerasında yer alıyor. Görüntülerde, Aytekin ve nişanlısının masada oturduğu sırada Ceyhun T. ve Hayrettin Ö. ile tartıştığı, daha sonra Aytekin'in kahve almak için kasaya geçtiği sırada saldırıya uğradığı anlar yer alıyor.

6 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası vardı: Şüpheli yakalandı 6 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası vardı: Şüpheli yakalandı

Görüntülerde ayrıca, Aytekin'i kurtarmak isteyen nişanlısı Maria Zeppin'in araya girdiği ve o esnada yediği darbeler de görülüyor. Zeppin'in saldırganların olay yerinden ayrılmasının ardından Aytekin'in başını kucağına alarak ağladığı anlar yürek burktu.

"BU NASIL İNSANLIK?”

Umut Emre Aytekin'in Dayısı Mahmut Dilek, "Umut Emre Aytekin, çok iyi bir çocuktu. Askerden yeni gelmişti müzisyendi, tekrar Taksim'de işe başlamıştı. Ufacık bir şeyden ötürü tekmeler tokatlar ne demektir? Arkasından gelip vurmak, tekmelemek ne demektir? Çocuğumuz bir ailenin bir çocuğuydu oda maalesef gitti. Anne ve ailesi perişan halde. Ailesi, gelecekleri her şeyi yok oldu. Bitti bütün umudumuz gitti. O kadar geleceği parlak bir müzisyendi ki, o kadar güzel sesi vardı ki, Harika bir çocuktu. O kadar seviliyordu ki, inanamazsınız. Bu çocuğa nasıl kıyarsınız? Yapanlarda müzisyen diyorlar birde. Nasıl böyle bir duruma gelebildiniz? Arkadan gelip vuruyorsun, hadi vurdun niye yerde tekmeliyorsun? Bu nasıl bir insanlık, ne oldu bize?" dedi.

"KAHVE İÇMEYE GİTMİŞ"

Umut Emre Aytekin'in arkadaşı Eren Tunçer, "Hak etmedi, işinde gücünde normal bir vatandaştı. Hiç kimseyle bir problem yaşamazdı. Müzisyenlikle geçiniyordu, tek işi de oydu zaten. Severek yapıyordu işini. Senelerdir müzik işiyle uğraşıyordu. Askerden yeni geldi. Nişanlısıyla evlenecekti, onun için para biriktiriyordu. İşten çıktıktan sonra evine yakın olan bir kafeye nişanlısıyla beraber kahve içmeye gitmiş. Orada bir tartışma yaşanmış galiba. Tartışmayı çok büyütmemiş galiba ki kahve almaya gitmiş. Kahvesini alırken arkasından gelip yumruk atmışlar" diye konuştu.

Editör: Berfin Bitirim