AHMET İki Gözüm filmi fragmanı yayınlandı! AHMET İki Gözüm filmi ne zaman vizyonda?

Arabesk fantazi müziğin unutulmaz sanatçılarından biri olan Ahmet Kaya’nın hikâyesinin anlatıldığı AHMET İki Gözüm yakında beyazperdede seyirci ile buluşacak. Biyografik ve dram türündeki filmin başrolünde Özgür Tüzer yer alıyor. Filmle ilgili diğer detaylar sinemaseverler tarafından  merak ediliyor. Konuyla ilgili AHMET İki Gözüm Fragman yayınlandı! AHMET İki Gözüm filmi ne zaman vizyonda? Ahmet Kaya’nın filmlerinin oyuncuları kimdir? gibi sorularına cevap aranıyor.

AHMET İKİ GÖZÜM FİLMİ KONUSU NEDİR?

İki Gözüm, Malatya’da tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet’in, zamanla ününe ün katarak halkın sanatçısı olma serüvenini konu ediyor. İstanbul’a göçmeleriyle siyasi bilinci de oluşan Ahmet, yaşadığı bir sevda yarasıyla kendini tamamen müziğe ve halkına verir. Yaptığı müzikle büyük bir kitleye hitap eder ve sonunda Halkın Yıldızı ödülüne layık görülür. Her fırsatta vatanın bölünmezliğine vurgu yapsa da itilenlerin ve ezilenlerin hislerine tercüman olması sebebiyle hedefe konur ve haksızca bölücü damgası yer, istemsiz sürgün yaşar. Haksızca vurulan bölücü damgası, halkın bağrına mühürlediği kahraman imgesini silebilir mi?

AHMET İKİ GÖZÜM FİLMİ VİZYON TARİHİ?

Yönetmenliğini Hakan Gürtop ve Gani Rüzgar Şavata’nın yaptığı film 7 Şubat’ta vizyona girecek.

AHMET İKİ GÖZÜM FİLMİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Özgür Tüzer

Aleyna Solaker

Serdar Orçin

Metin Yıldız

Yelda Reynaud

Ruhi Sarı

Ekin Akkaş

Eşref Bukan

Alev Oraloğlu

Kemal Topal

Levent İnal

ve Gani Rüzgar Şavata

Yapım: X Yapım

Yapımcı: Ömer Demiral

Eşref Bukan

Arafat Şavata

Yönetmen:

Hakan Gürtop

Gani Rüzgar Şavata

- Diriliş Postası, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6149933/ahmet-iki-gozum-filmi-fragmani-yayinlandi-ahmet-iki-gozum-filmi-ne-zaman-vizyonda