UV filtre klima özellikleri neler? UV filtre klima nedir, normal klimadan farkı ne?

UV filtre klima özellikleri neler? UV filtre klima nedir, normal klimadan farkı ne? Mikrop mikroorganizma ve bakterilere karşı mavi ışık saçarak yok ettiği bilinen UV filtre klima merak konusu oldu. Kovid-19’a karşı da etkili olabileceği iddiaları UV klimalara ilgiyi artırdı. Vatandaşlar UV klimalar hakkında daha detaylı bilgi araştırırken özellikle standart klimalar arasındaki farkı da merak ediyor. Peki, UV filtre klima özellikleri neler? UV filtre klima nedir, normal klimadan farkı ne? Detaylar haberimizde…

UV FİLTRE KLİMA ÖZELLİKLERİ NELER? UV FİLTRE KLİMA NEDİR, NORMAL KLİMADAN FARKI NE?

UV filtre klima özellikleri neler? UV filtre klima nedir, normal klimadan farkı ne? Periyodik bakımları yapılmayan bilindik klimalar zamana bağlı olarak adeta bakteri ve virüs yuvasına dönüşebilmektedir. Bu kapsamda geliştirilen UV mavi ışığa dayalı sistem mikrop ve organizmaları öldürerek daha temiz bir ortam sağlayabiliyor. Klima ürettiği UV ışınıyla, sistem içindeki havayı ve ısı eşanjörünü örterek bakteri ve virüs gibi organizmaları deaktive edebiliyor.

Yılda bir kez değiştirilmesi gereken bu ultraviyole ışık kaynağı, bir kimyasala gerek duymadan odadaki havanın 24 saat boyunca geliştirilmesini sağlıyor. Bu sistem, zaman içinde etkinliklerini kaybeden geleneksel hava temizleme sistemlerini de tarihe gömüyor.

UV ışığın pek çok yararı var. UV ışık klima sistemlerinde kalıp oluşumunu engellediğinden; virüs ve bakteriler gibi patojenlerin çoğalmasını önleyerek üreme alanlarını azaltır. Ultraviyole ışık havayı klima sisteminden geçerken dezenfekte eder. Sonuç olarak, odadaki havanın kalitesi önemli ölçüde gelişir ve bu odadaki insanların enfeksiyon kapma riski azalır.

UV klimalar;

evlerde,

kreşlerde,

hastanelerde,

veterinerler, hayvan hastaneleri

otellerde,

iş yerlerinde,

spor salonlarında,

bankalarda,

noterliklerde,

fabrikalarda,

mağazalarda,

lokantalar gibi mekanlarda güvenle kullanılabilmektedir.

- Diriliş Postası, Hayat bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6155440/uv-filtre-klima-ozellikleri-neler-uv-filtre-klima-nedir-normal-klimadan-farki-ne