Aycan Yanaç kimdir, boyu kaç? Survivor Aycan kaç yaşında, nereli, hangi takımda oynadı?

Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 tüm heyecanıyla sürüyor. Gün geçtikçe zorlaşan yarışmada yaşadıkları güçlüklere direnen oyuncular hayatta kalmak için kıran kırana bir mücadele veriyor. Yarışma devam ederken farklı özellikleriyle öne çıkan oyuncuların hayatı ve ilgi alanları da merak konusu olmayı sürdürüyor. Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı oyuncusu olan Aycan Yanaç da yarışmanın bu sezon en dikkat çeken isimlerinden biri. Peki, Aycan Yanaç kimdir, boyu kaç? Survivor Aycan kaç yaşında, nereli, hangi takımda oynadı? Merak edilen detayları haberimizin içeriğinden okuyabilirsiniz!..

Aycan Yanaç kimdir, boyu kaç? Survivor Aycan kaç yaşında, nereli, hangi takımda oynadı?

Aslen İzmirli olan Survivor Aycan Yanaç, 21 Kasım 1998 tarihinde (Akrep burcu) Almanya Nünberg’de dünyaya gelmiştir.

170 cm boyundaki Türkiye A Milli Kadın futbol takımı oyuncusu Survivor Aycan Yanaç, futbol kariyerine Nünberg’de başlayıp ardından Köln’de devam etme kararı almıştır.

Türkiye kadın U-19 takımına da kabul edilen Aycan Yanaç, 4 Ağustos 2015 gününde Bosna Hersek ekibine karşı, UEFA Geliştirme Turnuvası’nda ilk kez oynamıştır.

Başarılı futbolcu Yanaç, 2016 UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası elemelerinin de iki müsabakasında forma giymiş ve 7 Nisan 2018 tarihinde de Estonya ile oynanacak dostluk maçına, Türkiye kadın milli takımında yer almak üzere ilk kez davet almıştır.

Spordaki başarılı geçmişi ile ön planda olan ve spor kariyerinde oldukça genç yaşına rağmen önemli başarılara imza atan Yanaç, bugünlerde Survivor 2020 yarışmasında Ünlüler Takımı’nda mücadele veriyor.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6182995/aycan-yanac-kimdir-boyu-kac-survivor-aycan-kac-yasinda-nereli-hangi-takimda-oynadi