Çavuşoğlu ve Akar’dan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e kritik ziyaret!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.  Çavuşoğlu ve Akar, hem Azerbaycan’ın Bayrak Günü hem de Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerince işgal altındaki Şuşa kentinin geri alınmasından dolayı Aliyev’i kutladı.

Bakanlar Çavuşoğlu ile Akar beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi.

İŞGALDEN TEMİZLENDİ

Bakü’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çavuşoğlu, “Her zaman Bakü’de olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ama bugün özellikle çok mutluyuz. Çünkü kahraman Azerbaycan ordusu Ali Baş Kumandanı zatıalinizin önderliğinde kadim Şuşa şehrini işgalci Ermenistan’dan geri almıştır.

Dolayısıyla kahraman Azerbaycan ordusunu, başkumandan olarak sizi ve bu zor günlerde özellikle de Ermenistan’ın gönderdiği füzelere rağmen dik duran ve Ali Baş Kumandanı ve kahraman ordusunun arkasında duran kardeş Azerbaycan halkını canı gönülden tebrik ediyoruz. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın da selamlarını özellikle iletmek isterim. Böyle bir mutlu günde, Bayrak Günü’nde burada Bakü’de olmaktan ayrıca mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

Milli Savunma Bakanı Akar da Türkiye ve Azerbaycan’ı kederde ve kıvançta daima bir ve beraber olan kardeş iki ülke olarak nitelendirdi.

İki ülkenin ebediyen ‘İki devlet bir millet’ olduğunu ifade eden Akar, “Azerbaycanlı kardeşlerimizi 30 yıldır işgal altındaki öz topraklarını kazanmak için giriştiği mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Can gardaşlarımız Azerbaycan Türkü’nün haklı davasında bugün olduğu gibi yarın da gardaşlarımızla beraber olacağız. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri; kendi başına zaferi elde edebilecek, işgal altındaki öz topraklarını kurtaracak azim ve kararlılıkla birlikte buna da muktedir olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

Görüşmeye Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov da katıldı.

Şuşa kenti işgalden temizlendi | Aliyev: 28 yıl sonra Şuşa’da ezan sesi duyulacak!

Dünya

Habere Git

28 yıl sonra ezanların okunduğu ŞUŞA nerede? Azerbaycan ordusundan Şuşa zaferi neden önemli?

Dünya

Habere Git

Şuşa’nın işgalden kurtarılmasının ardından Azerbaycan’da bayram havası

Dünya

Habere Git

- Diriliş Postası, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6188112/cavusoglu-ve-akardan-azerbaycan-cumhurbaskani-aliyeve-kritik-ziyaret