Son dakika! Aden Havalimanında büyük patlama: Yeni kabine üyeleri de terminaldeydi!

Yeni Yemen hükümetinin kabine üyelerinin ülkeye ulaştığı sırada, Aden Havalimanının terminalinde patlama meydana geldi.

3 farklı patlamanın meydana geldiği ifade edilirken bu patlamanın bir tanesi havalimanındaki VIP terminalinde gerçekleşti.

https://i.dirilispostasi.com/storage/files/videos/2020/12/30/son-dakika-aden-havalimaninda-buyuk-patlama-yeni-kabine-uyeleri-de-terminaldeydi.mp4

Yerel kaynaklara göre patlamanın ardından ölü ve yaralıların olduğu bilgisi paylaşılırken sayının henüz belirsiz  olduğu ifade ediliyor.

Reuters haber ajansının bu konuda aktardığı bilgiye göre ise 5 ölü ve onlarca yaralı var.

Ayrıca El-Cezire’nin yerel kaynaklardan aktardığı bilgide Yemen güvenlik güçleri patlamanın ardından Aden Havaalanının etrafını ablukaya aldı.

Hükümet yetkilileri ise hızlı bir şekilde bölgeden uzaklaştırılarak Meaşık Sarayı’na nakledildiği bildirildi.

Sağlık ekipleri de ilk müdahale için bölgeye ulaştı.

https://i.dirilispostasi.com/storage/files/videos/2020/12/30/son-dakika-aden-havalimaninda-buyuk-patlama-yeni-kabine-uyeleri-de-terminaldeydi-2.mp4

Yemen’de Aden Valisi Ahmed Hamid Lemles, yeni kurulan hükümetin iki gün içinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan ülkeye dönerek çalışmalarını geçici başkent Aden’den devam etmesinin beklendiğini duyurmuştu.

Yemen Cumhurbaşkanı Hadi de Suudi Arabistan’ın sunduğu öneri ve GGK’nin güney illerindeki “özerklik”ten vazgeçtiğini ilan etmesinin ardından çıkardığı kararnameyle Ahmed Salim Rabi’nin yerine Ahmed Hamid Lemles’i yeni Aden Valisi olarak atamıştı. Tuğgeneral Muhammed Ahmed el-Hamidi ise tümgeneral rütbesine yükseltilerek Emniyet Müdürlüğüne getirilmişti.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6248203/son-dakika-aden-havalimaninda-buyuk-patlama-yeni-kabine-uyeleri-de-terminaldeydi