Büyük Selçuklu’da Markus kimdir, tarihte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu ‘Markus’u oynayan Kaan Taşaner kimdir?

Romalı savaşçı Markus karakteriyle TRT 1’in yeni sezon dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu oyuncu kadrosuna katılan Kaan taşaner, başarılı performansıyla beğeni topluyor. Kaan Taşaner’in biyografisi araştırılıyor. Büyük Selçuklu’da savaşçı Markus’un hayatı, yeri ve hakkındaki detaylar da merak konusu. Peki TRT 1’de diziyi takip eden vatandaşların merak ettiği Büyük Selçuklu’da Markus kimdir, tarihte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu ‘Markus’u oynayan Kaan Taşaner kimdir, kaç yaşında, nereli? Detaylar yazımızda.

Büyük Selçuklu’da Markus kimdir, tarihte var mı?

Kökeni, soylu bir aileye dayanan, olağanüstü zeki ve kurnaz biri olan Markus olarak izleyeceğimiz Kaan Taşaner, Selçuklu Dünyası’nda, tüm dengeleri değiştiriyor. Siyasi zekâsı ve strateji becerisi üst düzey olan acımasız ve korkutucu Romalı savaşçı Markus’un, Melikşah’a (Buğra Gülsoy) ve Sencer’e (Ekin Koç) nasıl zorluklar yaşattığı ilgiyle izleniyor.

Dizide, Papanın huzurunda ona karşı çıkacak ve fikirlerini kabul ettirecek kadar güçlü olan bu savaşçının (Markus’un) dövüş sahneleri de nefesleri kesiyor.

Uyanış Büyük Selçuklu ‘Markus’u oynayan Kaan Taşaner kimdir?

Kaan Taşaner, 23 Nisan 1979 tarihinde Antalya’da doğmuştur. Oyuncu Sacide Taşaner, annesidir. 17 yaşında Antalya’da iken bir tiyatro topluluğunun kurslarına katıldı.

Konya, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Tiyatro Ana sanat Dalı bölümünden 1999-2000 Eğitim Öğretim Yılında 95180108 numaralı öğrencisi iken mezun oldu.

Kaan Taşaner, oyunculuğa ilk adımını, Karanlıkta ilk ışık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla attı, ardından 2004 yılına kadar çeşitli oyunlarda sahne aldı.

2004 yılında “Büyük Buluşma” adlı dizide rol alarak dizi hayatına başladı.

Kaan Taşaner , 2010 yılında Vedat Türkali’nin senaryosunu yazdığı “Fatmagül’ün Suçu Ne?” adlı dizide, Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Seda Güven, Deniz Türkali, Engin Öztürk, Esra Dermancıoğlu, Bülent Seyran ile birlikte oynadı.

2012 yılında “Kuzey Güney” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Zerrin Tekindor, Hale Soygazi, Bade İşçil ile birlikte oynadı.

2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Ödülleri :

2012 – TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu- Fatmagül’ün Suçu Ne?

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :

1998 – Karanlıkta ilk ışık Kubilay

2000 – Asiye Nasıl Kurtulur

2001 – Deli Dumrul

2003 – Vanya Dayı

2004 – Soyut Padişah

2005 – Ana Hanım Kız Hanım

2006 – Buzlar Çözülmeden

2009 – Eros Pansiyon

Filmleri ve Dizileri :

2014 – Diriliş: Ertuğrul Gazi (Gündoğdu) (TV Dizisi)

2013 – Kayıp (Kemal Özdemir) (TV Dizisi)

2012 – Kuzey Güney (Şeref Komiser) (TV Dizisi)

2010 – 2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (Erdoğan Yaşaran) (TV Dizisi)

2008 – Kendi Okulumuza Doğru (Ozan Öğretmen) (TV Dizisi)

2007 – Hakkını Helal Et (Tayfun) (TV Dizisi)

2005 – Beşinci Boyut (Galip) (TV Dizisi)

2004 – Büyük Buluşma (TV Dizisi)

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6285029/buyuk-selcukluda-markus-kimdir-tarihte-var-mi-uyanis-buyuk-selcuklu-markusu-oynayan-kaan-tasaner-kimdir