Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Şartları, Başvurusu

Hollanda, Biyometrik parmak taraması uygulamasını talep eden ülkelerden biridir. Bu nedenle Hollanda vizesi başvurusu tamamlanmadan önce kişilerin parmak izlerinin sisteme okutulması zorunludur. 

Hollanda Vizesi Almanın Şartları Nelerdir?

Hollanda’dan alınacak vize koşulları, hükümet tarafından şöyle belirlenmiştir:

Konsolosluk yetkililerinin gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata davet edebilir. Ayrıca, uygun bulunmayan kişilerin vize taleplerini reddetme hakkı da vardır.

Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vizesinin müracaatı, Hollanda Konsolosluklarına şahsi olarak yapılır. Hollanda tarafından istenen tüm belgelerin bir araya getirilmesi ve teslim edilmesiyle başvuru işlemi tamamlanır. Kişiler, yalnızca Hollanda hükümetinin istemleri doğrultusunda sağlık raporu, dil mülakatı veya gerekli ek belgeleri sunmak zorunluluğundadır. Bunların dışında, Hollanda vizesi başvurusunun tamamlanması için başka bir adım uygulanmaz.

Hollanda Vizesi Başvurusuna Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda’dan alınan vizenin belgeleri, şöyle sıralanmıştır:

Hollanda Vize Fiyatları Ne Kadardır?

Hollanda’daki vize ücretleri, şöyle belirlenmiştir:

Hollanda Vize Başvuruları Nereden Yapılır?

Vize başvurusu yapılabilen yerler, Türkiye için şöyle belirlenmiştir:

Ankara’da bulunan Büyükelçiliğin yetki alanı Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir ve Karabük illerini kapsar. Hollanda Başkonsolosluğu ise Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova illerinde yaşayan kişilerin Hollanda vizesi başvuruları ve talepleriyle ilgilenir. Bu iller dışında ikamet eden kişiler ise İstanbul’da bulunan Başkonsolosluğa başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

 

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/7586478/hollanda-vizesi-nasil-alinir-sartlari-basvurusu