Sel bölgesinde okullar açılacak mı? Kastamonu, Sinop ve Bartın'da son durum ne?

Sel bölgesinde okullar açılacak mı? Kastamonu, Sinop ve Bartın'da son durum ne? Soruları sıkça araştırılmaya başlandı. Kastamonu, Sinop ve Bartın'da okulların açılıp açılmayacağı merakla araştırılıyordu. Kastamonu ve Sinop'ta Selden Etkilenen Bölgelerde İncelemelerde Bulunan Bakan Özer, okullarla ilgili açıklama Yaptı. Peki, Sel bölgesinde okullar açılacak mı? Kastamonu, Sinop ve Bartın'da son durum ne? İşte merak edilenler...

SEL BÖLGESİNDE OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamasında "Kastamonu, Sinop ve Bartın'da 6 Eylül'de eğitim öğretimin başlamasıyla ilgili her türlü hazırlığımızı tamamlamış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

KASTAMONU, SİNOP VE BARTIN'DA SON DURUM NE?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in açıkladığı takvime göre; birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

BAKAN ÖZER'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir." ifadelerini kullandı.

Özer de kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve çok zor bir görevi devraldığının farkında olduğunu söyledi. Son 1,5 yıldır Kovid-19 salgınının getirdiği zorluklar nedeniyle tüm dünyada ve Türkiye'de eğitimi asgari düzeyde sağlamanın ciddi bir mesele haline geldiğini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

Bu zor görevi Sayın Bakan'ımızdan devralırken en büyük avantajım 3 yıl birlikte kendisinin bakan yardımcısı olarak çalışmış olmamdır. Kendilerine bu süreç içerisinde ekiplerinde bana yer verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Sayın Bakan'ımız döneminde başlayan ve bir kısmını birlikte başarılı bir şekilde yürüttüğümüz çok önemli projeler var, bunları devam ettireceğiz. Öğretim üyesi bir eğitimci ve Milli Eğitim Bakanı olarak en temel amacım tüm çocuklarımızın, Türkiye'nin neresinde olursa olsun kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliği sağlamaktır.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/7646853/sel-bolgesinde-okullar-acilacak-mi-kastamonu-sinop-ve-bartinda-son-durum-ne