MasterChef Tunahan elendi mi? 19 Eylül MasterChef kim gitti?

MasterChef 19 Eylül eleme gecesinde büyük heyecan yaşandı. Yarışmacılar Mehmet Şef'in Gece Gibi Siyah adlı imza tabağı üzerine yarıştı. En lezzetli tabağı hazırlayıp eleme potasından kurtulmak için mücadele eden isimler Tunahan, Ateş ve Mustafa oldu. Gecenin sonunda bu üç yarışmacıdan biri MasterChef Türkiye hayallerine veda etti. İzleyiciler, Mustafa mı, Ateş mi, Tunahan mı elendi sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, MasterChef Tunahan elendi mi? 19 Eylül MasterChef kim gitti? Bilgiler haberde.

MasterChef Tunahan elendi mi? 19 Eylül MasterChef kim gitti?

Dün akşamki MasterChef'te Hasan, Tunahan, Burcu, Azize, Ateş ve Mustafa arasında eleme heyecanı yaşandı.

19 Eylül 2021 Pazar MasterChef eleme gecesinde hurma, kayısı, pirinç gibi besinlerle yaratıcılık yemeği yapılması istendi. 

Eleme potasından ilk kurtulan Azize oldu. 

MasterChef eleme potasından ikinci kurtulan isim Burcu oldu. ''Küçük detaylar var ama salatadaki dokunuşlar inanılmaz dengeledi. Ellerine sağlık.'' diyen Danilo Şef'e Burcu, ''İyi ki bana geçen haftaki sözleri söylediniz. Artık başka bir Burcu var.'' cevabını verdi. 

MasterChef Türkiye'de bir hafta daha olan yarışmacı Hasan oldu. Mehmet Şef, ''Kullanılan mantık güzel fakat biz bir pirinç yarışması yapıyoruz. Pirinç olan tabağı az bulduk. 20 kiloya yakın pirinç verdik, 100 gram ile yetinmeyiz. Tabak uçabilir ama pirinç ister. Jüri pirinç istiyordu. O şekilde kullanman harika.'' açıklamasını yaptı. 

MasterChef Hasan, ''Mutlu oldum, gelecek hafta daha iyi bir planlama yapıp potaya girmek istemiyorum.'' cümlelerini belirtti. 

***

Geriye kalan 3 isim Tunahan, Ateş ve Mustafa olurken Mehmet Şef'in ''Gece Gibi Siyah'' adlı imza tabağı üzerine yarıştılar.

MasterChef Türkiye'de eleme potasında sona kalan 3 isim; Mustafa, Tunahan ve Ateş oldu. Ateş eleme potasından kurtulan bir diğer isim oldu. 

MasterChef Türkiye'ye veda eden isim Tunahan olurken Ateş ise, '' Çok üzgünüm, kazandığıma mutlu olamadım. Sevdiğim bir arkadaşımdı.'' dedi. 

Mehmet Şef Tunahan ile ilgili, ''Genç bir adamın ümitlerini yeşertmek burada yapılacak bütün yemeklerden daha değerlidir. Biz birine ümit verebiliyorsak bütün programa değer. Çok zeki bir adamsın. Hayata tutunmaya çalışan bir adamsın. Ama Masterchef Türkiye'de maalesef yemekler yarışıyor. Hayat yolu taşlık ve kayalıklarla doludur. Biz yeterli ümidi verdiğimizi düşünüyoruz.'' dedi.

MasterChef Tunahan son konuşmasında, ''Benim için beklenmedik yolculuktu, burada bitmesini istemezdim. Hayatı da zamanında yeterince ciddiye aldığım da ve uçmak istediğimde kanatlarımı kırdılar. Bu maskeyi toplumun baskısıyla oluşturdum. Ben buradan beni dinleyen herkese sesleniyorum; bu ülkenin gençlerine şans versinler ve o şans verildiğinde neler yapılabileceğini seyretsinler. Ailem benim şampiyon olacağıma inanıyordu ama benim inanmamamın sebebi insanlardan başka bir şey değildi. Gülerek aldığım bu önlüğü gülerek teslim etmek istiyorum.'' cümlelerini kullandı. 

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/7811764/masterchef-tunahan-elendi-mi-19-eylul-masterchef-kim-gitti