Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Fenerbahçe beraberliği, Galatasaray karşılaşması ve oyuncuları Taylan ile Emre Kılınç'a dair pek çok konuda konuştu. 

İşte Yüksel Yıldırım'ın o sözleri...

"Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş bunlar bizim rakibimiz değil ama alacağımız 1 puan altın değerinde. Ama daha ilk dakikalarda 2 tane saçma gol yedik. Ondan sonra millet biz Fenerbahçe'den 1 puan aldık diye bizde 3 tane eski Galatasaraylı futbolcu oynuyor diye Fenerbahçeliler saldırıyor. Ben Ali Koç'tan 3 tane oyuncu istedim, vermedi. Böyle bir şeyler söylenmesi çok ayıp şeyler. Ben hayatımda bırak maç satmayı, birine böyle para vereyim bilmem, rüşvet pis işlere girmem. Bunlar uydurma. Hocanın yaptığı kadroya ben saygı duymak zorundayım. Ben kadroya karışan bir başkan değilim."

Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç'ın paylaşımı

Euroleague'de haftanın MVP'si Ergin Ataman'ın öğrencisi Euroleague'de haftanın MVP'si Ergin Ataman'ın öğrencisi

"Bunlar siz de biliyorsunuz Galatasaray'da oynamış, Galatasaraylı ruhu olan oyuncular. Fenerbahçe'den de ayrılan Fenerbahçeli olarak gidiyor Anadolu'da bir takımda oynuyor. Ama Fenerbahçe'ye karşı oynadığında o maçı satacak diye bir şey yok ki. 1 puanı almışlar, kendi aralarında kutluyorlar. Doğru mu? Bana göre doğru değil ama yapmışlar, suçlayamıyorum. Niye doğru değil? Türkiye'de hoşgörü kalmadı. Böyle bir ülkede yaşarken şimdi o iki futbolcu fotoğraf paylaşıyor, istediğiniz yere çekebilirsiniz. Bana göre etik olarak doğru değil ama yapmışlar diye de ben bunları suçlayamam. Demokrasi diye bir şey var."

"Fenerbahçe 1 puanı bize aptallığına verdi"

"Fenerbahçe bize 1 puanı verdiyse, aptallığına verdi. Ben orada yöneticilere de söyledim. 20 tane pozisyona girdin, 40 kere ceza sahama girdin gol atamıyorsun. Ne yapalım, kendi kalemize mi gol atalım? Biz bir tane frikik attık, kalecinin aptallığı girdi içeri. Başka pozisyonumuz yok. Sonra Fenerbahçe'den 1 puan aldık diye millet bize kızıyor."

"Beyinleriyle kalpleri arasında çelişki var"

"Bakın bu çocukların üçü de kötü niyet yok ama beyinleriyle kalpleri arasında kesinlikle bir çelişki olduğunu düşünüyorum. Olmamıştır demiyorum. Sevdiği takımdır, oynadığı büyük takım orada ona karşı oynamak öyle kolay değildir. Camia baskıları, şunlar bunlar var. Galatasaray'a karşı gol atsaydı, Galatasaraylılar onları hain ilan edecekti ama başkaları bir şey demeyecekti. Şimdi atamadılar diye bu sefer Fenerbahçeliler hain ilan ediyor."

Editör: İbrahim