İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, “En iyi askerlerimizi kaybettik, savaşın bedeli ağır.” demişti.  İsrail terör devleti ordusu Aksa Tufanı savaşında yalnızca masum sivilleri katletmeyi başarabildi. Gazze’de Kassam Tugayları karşısında bozguna uğradılar. Artık kabul etmeye başladılar.

Gazze’ye giren işgalcilerin zırhlı araçlarıyla burun buruna mücadele veren Kassam Tugayları, İsrail’e tarihinin en büyük hezimetini yaşatıyor. 75 yıllık tarihi boyunca böylesi bir hezimet yaşamamışlardır. Ne ‘Altı Gün Savaşları’nda ne de diğer savaşlarda.

Aslında ilk defa savaş, geniş bir cephede yürüyor. Eskiden enformasyon sadece İsrail ve dostları tarafından uygulanıyordu. Siyonist rejimin ortaklarıyla beraber hazırladığı haberler dünyaya servis edilip dünyanın en tehlikeli ve en vahşi ordusu, istihbaratı; gelince ortalığı yakıp yıkacak birlikleri olarak tanıtılırdı siyonist rejim. Tıpkı Moğollara benzetilirdi, enformasyon sayesinde. Herkes korkar, çekinir; ses çıkaramazdı. Hani tarihte Moğollar bir yere girmeden kendilerini korkunç diye anlatacak hikâyeciler yollarlar, halk korkutulur, hiç direnmeden teslim olur; Moğollar da dilediklerini alırlar, istediklerini öldürür, istediklerini bırakırlardı. Kadın ve çoluk çocuk ayaklar altında insafa kalırdı.   

İşgalci İsrail askerlerini de aynı şekilde tanıdık. Çünkü yöntem hep aynıydı; korkut, korkut, korkut… Medya bize şöyle tanıttı onları; “Her şeyi onlardan alıyoruz: tohum, silah ve ne varsa; onlar olmazsa dünyanın sonu gelir, onlar çok güçlüdür. Mossad istediği ülkede istediği operasyonu yapar, Filistin’de istediğini öldürür ve sadece Arapları değil tüm dünyayı yener. Moğollar onların yanında masum kalır.” Ve bunların hepsini enformasyon sayesinde gerçekleştirdiler.

Ve gün geldi Gazze’de Kassam Tugaylarına yönelik savaş başlayınca enformasyon tersine döndü; çünkü herkesin kendi medyası var. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Kassam başarılı operasyonlarını kameralarla kayda alıyor, dünya ile paylaşıyor; yüreği yananlar elden ele dolaştırıyor.  Kassam Tugayları, hemen her gün yayınladığı bu görüntülerle siyonist güçlerin aciz anlarını bütün dünyaya duyuruyor. Ve Kassam bir efsaneyi yıkmayı başarıyor. Tüm insanlık bu vesileyle ayağa kalkıyor. Dünyada enformasyon, enformasyonla yeniliyor.

Mücadele bitti mi? Asla bitmedi; bitmemeli. Siyonist rejim yenilene dek sürmeli. Hayatın her alanında siyonist rejime alan daraltılmalı. Sokaklar haykırmaya devam etmeli. Sosyal medya yalanlarını yüzlerine vurmalı. Vurmalı ki bu savaş bir an önce bitmeli ve İsrail denen terör organizasyonu bölgede rahat olmamalı. Vesselam…