Seçim sürecinde Yeniden Refah Partisi ve Fatih Erbakan tarafından Gazze konusunda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “ahlaksız” bazı hezeyanlar ısrarla gündemde tutuldu. Bunun, seçimde üç beş belediye kazanmak için yapılan “ahlaksız” bir propaganda olduğunu düşündük.

Ancak YRP ve Erbakan, fırsat buldukça Türkiye ve Erdoğan’a yönelik “ahlaksız” saldırılarına devam ediyor.

Bugün yaşanan “ahlaksız” saldırıları doğru anlamak için gelin, 6 Eylül 1980’e gidelim. Necmettin Erbakan’ın lideri olduğu MSP, Konya’da “Kudüs’ü Kurtarma Mitingi” düzenlemişti. Altı gün sonra darbe yapan askerler, “Kudüs mitingi bardağı taşıran son damla oldu” diyerek MSP dâhil tüm siyasi partileri kapatmış, parti liderlerini de askerî üslerde alıkoymuştu.

31 Ocak 1997’de Sincan’da Refah Partisi Belediye Başkanı “Kudüs Gecesi” düzenlemiş, 28 Şubat askerî darbesinin “bahanesi” de bu program olmuş ve Başbakan Erbakan hükûmetini devirmişlerdi…

Erdoğan öncesi Türkiye’de Filistin davasına sahip çıkmak TSK’nın darbe gerekçesiydi!

Erbakan, siyasi hayatını İsrail işgaline karşı mücadeleye ve Kudüs’ün siyonist işgalinden kurtarılmasına adamıştı. Türkiye’de Filistin davası bilincinin oluşmasını sağlayan Erbakan, o davanın yaşamasını sağlayan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.

“DÜNYADA HER TAŞIN ALTINDAN BİR SİYONİST ÇIKAR”

Bu söz Necmettin Erbakan’a aittir. “6 milyarlık dünyada 20 milyon Yahudi var. Her taşın altını nasıl dolduruyorlar?” diye itiraz eden gazeteci, bu sorusuyla Erbakan’ı köşeye sıkıştırdığını düşünmüştü.

Ancak Erbakan’ın; “Her ülkede o 20 milyon Yahudi’den daha çok Yahudi olan, siyonizme daha çok hizmet eden milyonlar var” cevabına gazeteci itiraz edememişti.

7 Ekim’den bu yana Gazze’de “soykırım” yapan siyonist İsrail’e desteğe koşan ülke liderlerini görünce Erbakan’ın ne demek istediğini daha iyi anladık.

Erbakan bu sözü söyledikten yıllar sonra İsrail’in en büyük destekçisi ABD’nin Başkanı Biden; “ABD olarak varlığımızı İsrail’e adadık. Yahudi olamıyorum, o zaman siyonist olarak İsrail’in hizmetindeyim.” demişti.

JET YAKITI ÜZERİNDEN SİYONİZME JET YAKITI OLMAK

Necmettin Erbakan siyasi hayatı boyunca İsrail’le dost olan, Filistin davasına sırtını dönen Türkiye yöneticilerini eleştirmişti.

Bugün İsrail’e karşı Filistin davasına sahip çıkan Erdoğan’ı “ahlaksız” yalanlarla vurmaya çalışanlar ya bu noktanın farkında değiller ya da bilerek veya bilmeyerek siyonizmin ekmeğine yağ sürüyorlar.

Erdoğan’ın her açıklamasından sonra kuduz köpek gibi etrafa saldıran İsrail Dışişleri Bakanı’nın hezeyanlarıyla, Fatih Erbakan’ın “ahlaksız” yalanlarının Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alması tesadüf mü?

MHP lideri Bahçeli’nin; “Soyadının ağırlığını taşımakta zorlananların nasıl şuur kaybına uğradığını herkes görecek. Jet yakıtı üzerinden siyonizme jet yakıtı oldular.” tespiti bana şunu hatırlattı; Hamas’ın kurucularından Şeyh Hasan Yusuf’un oğlu Musab, 10 yıl İsrail için ajanlık yaptıktan sonra 2007’de ABD’ye sığındı. Şimdi ABD vatandaşı ve bir Hristiyan.

Tüm yazdıklarımın özeti rahmetli Erbakan’ın şu sözüdür: “Siyonizm öyle ustadır ki ‘Kim, ben mi? Ben hiç siyonizme hizmet eder miyim’ şarkısını size söylete söylete kendine hizmet ettirir!”

Bilmem anlatabildim mi?