Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Betül Soysal Bozdoğan

Betül Soysal Bozdoğan

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi... Devamı

Betül Soysal Bozdoğan 1978’de Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Şahinbey İmam Hatip Lisesi’nden derece ile mezun oldu.
Beykent Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Ayrıca Newport İnternatıonal University’de Davranış Bilimleri lisans programını tamamladı. Aynı üniversitede ‘Psikoloji’ yüksek lisansı yaptı.
Medyada gazeteci olarak moderatör, editör ve yazarlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.
Profesyonel iş yaşamına 1993’te başladı. TVNET, 24 TV, TRT Türk ve TRT Haber’de pek çok yapımı hazırlayıp sundu. Manşetten, Sıcak Gündem, Değişen Türkiye öne çıkan programları arasında. Halen TRT Haber moderatörü olarak siyasi-politik gündemi irdeleyen ‘Beşinci Gün’ programını hazırlayıp sunmaktadır.
Diriliş Postası gazetesinde haftalık köşe yazıları yayınlanmaktadır.
Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak medya - iletişim dersleri vermektedir. ‘Yeni Türkiye’nin Kadınları’ ve ‘DAİŞ – 3. Dünya Savaşının Deşifresi’ kitaplarının yazarıdır. 2016’da Celalettin Ökten ödüllerinde ‘yılın televizyon programcısı’ seçildi. Çeşitli ulusal ve uluslararası organizasyonları sundu.
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.Evli ve üç çocuk annesidir.

Haberleri

Yazıları